Haberler

Veda

Veda

Hastanemiz Cildiye Uzm. Dr. Emrah ERGİN’in tayininin çıkması nedeniyle hastanemizden ayrılmıştır. Kurumumuzda çalıştığı süre içerisinde başarılı, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, yeni görev yerinde başarılar dileriz.

 

 

Devamını oku...
Veda

Veda

Hastanemiz Göğüs hastalıkları Uzm. Dr. Melike Erdem AĞCA ve Acil Tıp Uzm. Dr. Mehmet Erdem AĞCA’nın tayinlerinin çıkması nedeniyle hastanemizden ayrılmıştır. Kurumumuzda çalıştığı süre içerisinde başarılı, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürler eder, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

 

 

Devamını oku...
112 Acil Sağlık Hizmetleri

112 Acil Sağlık Hizmetleri

Hastanemiz 112 Birimi tarafından; Merkez Anaokulu minik öğrencilerine 112 Acil Sağlık Hizmetleri,  meslek ve ambulans tanıtımı yapıldı. Meraklı minikler tarafından sorulan sorular sağlık görevlilerimiz tarafından cevaplandırıldı.Devamını oku...
14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı hastanemizde tüm doktor ve sağlık çalışanlarımızın katılımıyla kutlandı.

 

DSC 0103

DSC 0059

DSC 0046

DSC 0043

DSC 0040

DSC 0027

DSC 0155

DSC 0150

DSC 0145

DSC 0137

DSC 0075

Devamını oku...
Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi kuruldu.

Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi kuruldu.

Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) kuruldu.

Sağlık Bakanlığımız tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’ni kullanamayan işitme engelli hastalarımız için Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) kuruldu. İşaret dili bilen 7 personelin görev yaptığı merkezde görüntülü bağlanan işitme engelli vatandaşlarımıza 7/24 kaliteli hizmet verilmektedir.

ESİM Projesi ile işitme engelli vatandaşlarımız acil durumlarda kişisel akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekleri mobil uygulamalar aracılığıyla 112 Acil Servis’e anında ihbar yapabilirler, dilerler ise görüntülü konuşma başlatabilir yada anlık mesajlaşma yapabileceklerdir. Bu sayede İlk müdahalenin çok önemli olduğu Acil Durum vakalarında ciddi zaman kayıpları önlenebilir. Mevcut son teknoloji kullanılarak geliştirilen uygulamalar sayesinde tek tuşla 112 Acil Servis’e ihbarda bulunabilir ve ihbar ile birlikte GPS kullanarak konumunuzu gönderebilir, ayrıca dilerseniz olay yerine ait fotoğrafları gönderebilirsiniz.

 

Uygulamayı mobil telefonuna yüklemek isteyen vatandaşlar BURAYA tıklayarak ESİM uygulamasını indirebilirler.

Devamını oku...
Hastanemizde "VEREM" konulu eğitim yapılmıştır

Hastanemizde "VEREM" konulu eğitim yapılmıştır

Verem (tüberküloz) hastalığı, “Micobacterium tuberculosis” basili tarafından oluşturulan ve hava yolu ile bulaşan bakteriyel bir hastalıktır. Verem hastalığı ile ilgili toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa karşı toplumun bütün kesimlerinin dikkatinin çekilmesi amacıyla Ülkemizde her yıl Ocak ayının ilk Pazar günü ile başlayan hafta ‘Verem Eğitim ve Propaganda Haftası’ olarak belirlenmiştir. Bu yıl da 01-07 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” çerçevesinde hastanemizde çalışan tüm personelimize hasta ve hasta yakınlarına Uzm.Dr.Gülsün Çakır ODABAŞ tarafından “VEREM” konulu eğitim yapılmıştır.

 

verem2017

 

verem2017
Devamını oku...
Polisimin Yanındayım

Polisimin Yanındayım


Hastanemizin Başhekimi Op. Dr. Seçkin KARAOĞLU ve hastane yöneticilerimiz  Rize Cumhuriyet Polis Merkez Amirliği'ne taziye ve destek ziyaretinde bulunarak hain saldırı şiddetle kınanmış, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileğinde bulunulmuştur. Polisimin yanındayım sloganıyla karanfil dağıtılmıştır.

 

 


emniyet 
emniyet2
emniyet3

Devamını oku...
14 Kasım Dünya Diyabet Günü

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

       14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında; diyabet hastalığının nedenleri ve tedavisinin yanı sıra diyabet hastalığından korunma konularında hastanemiz eğitim salonunda İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ceren Konca tarafından, tüm hastane personeline hasta ve hasta yakınlarına eğitim verildi. Uzm. Dr. Ceren Konca, diyabette komplikasyon risklerinin azaltılması için erken tanı ve taramanın önemine dikkat çekti… Hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme ve obezitedeki artışın diyabet hastalığına yol açtığı vurgulandı.

 

diyabet1

 

diyabet1 

 

 

Devamını oku...
Ayşe GÜDÜK'e Veda

Ayşe GÜDÜK'e Veda

38 yıllık çalışma hayatı boyunca  özverili  çalışmalarıyla  örnek olmuş, tecrübesiyle yeni başlayan meslektaşlarına önderlik yapmış ,Anestezi teknisyeni Ayşe Güdük’e veda törenini gerçekleştirdik. Vedaya  Başhekim Seçkin KARAOĞLU ,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nilgün KURT BAKIR’ın organizasyonunda tüm mesai arkadaşları katıldılar.Başhekim Seçkin KARAOĞLU’nun yaptığı konuşmada, çalışma hayatı boyunca hastaneye bulundukları katkılarından dolayı teşekkürlerini ilettiler.Uzm.Dr. Mustafa SAKIN, Anestezi Sorumlu Teknisyeni Vildan CANTÜRK’ün konuşmalarının ardından plaket ve çiçek sunumuyla; mutlu, huzurlu ve sağlıklı emeklilik dilekleriyle  vedamızı gerçekleştirdik.

 ayseguduk (2)

ayseguduk (3)

ayseguduk (4)

Devamını oku...
Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Programı

Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Programı

          Bakanlığımız tarafından Kasım 2011 yılından beri “Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Programı” yürütülmektedir. Söz konusu  program kapsamında fazla tuz tüketiminin sağlık üzerine olumsuz etkilerine yönelik kamuda farkındalık oluşturulması ve bilgilendirme yapılması ,aşırı tuz tüketiminin azaltılması amacıyla dünyada olduğu gibi ülkemizde de 21-27 Mart 2016 tarihleri arasında“Tuza Dikkat Haftası”etkinlikleri yapılmaktadır. Başhekim Seçkin Karaoğlu, Başhekim Yardımcısı Uğur Kaya, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nilgün Kurt Bakır’ın organizasyonunda, aşırı tuz tüketiminin azaltılması standı kurularak hastanemize başvuran kişileri bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Diyetisyenimiz Nafiye ALTAY UZUNOK tarafından “Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması” konusunda eğitim vererek   bilgilendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarına devam etmekteyiz.

 

 

IMG 1109


IMG 1110

Devamını oku...