Tarihçe

Geçmişten bugüne Rize Devlet Hastanesi

    Hastanemiz 1968 yılında Eminettin Mahallesi mevkiinde 9990,10 m2 alan üzerinde 17360 m2 kapalı alanda toplam 4 blok halinde SSK Hastanesi olarak kurulmuştur. Hastanemiz 06.01.2005 tarih ve 5283 sayılı "Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine dair kanun" uyarınca, 19 Şubat 2005 tarihinde Sağlık Bakanlığı'na devredilerek adı RİZE 82.YIL DEVLET HASTANESİ olarak değiştirilmiştir.

Hastanemiz Ağustos 2011 itibariyle yeni yeri, yeni görünümü ve yeni adıyla yepyeni bir kimlik kazanmıştır.
Kurumumuzun yeni adı Rize Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiş olup Eminettin Mahallesinde 51000 metrekare kapalı alanda, 293 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz 2006 Eylül ayından itibaren Hekim Seçme Hakkı uygulanmaktadır.

Doğum hizmeti veren hastanelerden; Gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastanelere de Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanını verilmektedir.
Kurumumuz 2005 yılında BEBEK DOSTU HASTANE unvanını almıştır.

Sağlığınızı korumak, sürdürmek, geliştirmek ya da yeniden kazanmak amacıyla başvurduğunuz kurumumuzda 15 branşta yataklı sağlık hizmeti, 58 poliklinikte 22 uzmanlık dalında ayaktan tedavi hizmeti yürütülürken, 24 saat Acil Servis ve Ambulans Hizmetleri verilmektedir.
Hastanemizin bu yeni donanımı, deneyimli ve güler yüzlü personeliyle birlikte birinci sınıf sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunma çabasındadır.

Rize Devlet Hastanesi Sağlıklı Günler Diler.