Başhekim Mesajı


Yrd. Doç. Dr. Özcan YAVAŞİ

Meslek: Doktor | Branş: Acil Tıp Uzmanı | Görev: Başhekim

Sağlık uygulamaları, hiç şüphesiz insan hayatının vazgeçilmez bir parçası ve dayanağıdır.

Hızlı ve kaliteli sağlık hizmetine insan merkezli olarak sunmak, sunulan hizmetin kalitesini artırmak ve hizmetin daha kolay ulaşabilirliğini sağlamak amacıyla hastanemizi halkın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Son yıllarda hizmete giren sağlık tesislerinden biri olan hastanemiz hem bölge, hem de Rize için gurur kaynağı olan bir yatırımdır. 2007 yılında yapımına başlanan ve 27 ağustos 2011 tarihin de hasta kabulüne başlayan hastanemiz yaklaşık 39.000 nüfus kitlesine hizmet vermektedir.

RİZE DEVLET HASTANESİ olarak her uzman hekimimize bir poliklinik temin ederek halkımızın hekim seçme hakkını kullanmasını sağladık.

Hastanemiz, 51.000 m2 kapalı alana sahiptir. Şu anda yaklaşık 700 personelimiz ve 293 yatak kapasitesiyle 15 branşta yataklı sağlık hizmeti, 58 poliklinikte 22 uzmanlık dalında ayaktan tedavi hizmeti yürütülmektedir. RİZE DEVLET HASTANESİ, her şeyin en iyisine layık hastalarımıza, konusunda bilgili ve tecrübeli yaklaşık 410 personeli ile hizmet vermektedir. Modern cihazlarla donatılmış Laboratuarımız, Görüntüleme Merkezimiz, Acil Servisimiz, Yoğun Bakım ünitemiz, Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz, ameliyathanemiz, hemodiyaliz ünitemiz, KETEM, Evde Bakım Birimimiz ve diğer destek birimlerimiz ile çağdaş tedavi hizmetlerini saygıdeğer hastalarımıza sunmak en büyük amacımızdır. Amacımıza ulaşırken de kalite, hız, güven, doğruluk vazgeçilmez prensiplerimiz olmuş ve olacaktır. Geldiği noktayı yeterli görmeyen hastanemiz, hastalarımızın değerlendirilmesi, hasta bakımı ve güvenliği, hasta yakınlarının hakları, tesis güvenliği, personel eğitimi, kalite yönetimi gibi hizmet konularında hızlı ve kararlı şekilde çalışmakta, oldukça önemli mesafeler kat etmekteyiz. Hastanemizde benimsenen “kuyruksuz hastane“ yaklaşımı doğrultusunda kayıt veri giriş işlemlerini muayene olunmak istenen polikliniklerden yapılmaktadır. Çok noktada poliklinik kayıt ve kabul, hasta yatış işlemlerini gerçekleştirerek hasta memnuniyetine katkı sağlanmaktadır.

HEDEFİMİZ; Ortak memnuniyeti sağlayan, etkili bir organizasyon yapısıyla ileri teknoloji kullanarak en iyi klinik uygulamalarla hastalara hızlı ve doğru tanı ve tedavi hizmetini sunmaktır. Yılın her günü ve her saatinde sunduğumuz hizmetin etkili, verimli ve ekonomik olarak erişilebilir, eşitlik esasına dayalı, hasta ve çalışan odaklı bir anlayışla sürekli kendini geliştiren tedavi hizmetleri sunmak için çalışmaktayız.

SONUÇ OLARAK; Geldiği noktayı yeterli görmeyen hastanemiz, Hastalarımızın değerlendirilmesi, hasta bakımı ve güvenliği, hasta yakınlarının hakları, tesis güvenliği, personel eğitimi, kalite yönetimi gibi hizmet konularında hızlı ve kararlı şekilde çalışmakta, oldukça önemli mesafeler kat etmekteyiz. Saygı değer halkımıza layık olmak için hiç yorulmadan çalışacağımıza, sürekli iyileşip gelişeceğimize şahsım ve özveriyle çalışan değerli personelim adına söz veriyorum. Hastanemizin bu yeni donanımı ve deneyimli, güler yüzlü personeliyle birlikte birinci sınıf sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunacağına inanıyor, hastalarımıza acil şifalar diler, sağlıklı günler temenni ederim.